^Powrót na początek strony.

 

Planując automatyzacje bramy warto zapoznać się z aktualną ofertą na rynku oraz poradzić się dystrybutora lub montera, który pomoże zestaw wybrać

Chętnie to uczynię dobierając odpowiedni zestaw dostosowany do Państwa oczekiwań, uwarunkowań i możliwości.

Zautomatyzować można zarówno nowe bramy jak i starsze, otwierane ręcznie od lat. W tym celu proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.Przede wszystkim poproszę o informację jaką bramę chcą Państwo automatyzować, przesuwną czy skrzydłową a może garażową, jakiej długości jest skrzydło bramy i czy jest to brama ciężka np. z kutego żelaza, czy też lekka z profili lub paneli ogrodzeniowych a może wypełniona drewnem lub blachą. Jeśli jest to brama garażowa to o jakiej powierzchni.

O ile jest to brama, która przy otwieraniu ręcznym pracuje lekko bez oporów, będzie również poprawnie pracowała, otwierając się automatycznie. Jeśli jednak podczas użytkowania bramy odczuwamy dyskomfort i wyczuwamy opory to taka brama wymaga dodatkowych robót adaptacyjnych a niekiedy nawet całkowitej przeróbki. Większość producentów automatyki, posiada w ofercie siłowniki i takie rozwiązania , które ze względu na swoją konstrukcję i sposób mocowania są łatwe w montażu a przeróbki adaptacyjne są niewielkie dlatego też warto poradzić się fachowca.

Również każda brama garażowa może mieć zainstalowany napęd, wystarczy tylko odpowiednio go dobrać. Nawet do klasycznej skrzydłowej bramy garażowej można dobrać odpowiedni automat o ile istniejące warunku na to pozwolą. Pomimo, że montaż napędów nie jest skomplikowany nie należy samemu montować automatyki, tego typu prace wymagają fachowca, który ma doświadczenie co zapewni prawidłową pracę zestawu jak i przemawiają za tym względy gwarancji.

Nowoczesne napędy są wyposażone w wiele systemów bezpieczeństwa jak np. zabezpieczenia zapobiegające przygnieceniu, które w przypadku napotkania przeszkody cofają skrzydło bramy lub je zatrzymują. Dodatkową ochronę dają fotokomórki podczerwieni, które zdalnie wykrywają przeszkodę na drodze ruchu bramy zatrzymując ją lub cofając. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników niezbędny jest prawidłowy montaż i konfiguracja systemów zabezpieczeń.

Proponowane przez mój zakład zestawy automatyki, cieszą się dużą bezawaryjnością, dlatego daje moim klientom 24-miesięczny okres gwarancyjny. Przez cały okresie użytkowania, zaleca się przegląd serwisowy raz na rok. Co do pielęgnacji automatu, to przede wszystkim należy utrzymywać wszystkie podzespoły a przede wszystkim elementy zabezpieczające jak fotokomórki w czystości. W okresie zimowym odśnieżać zarówno elementy automatyki jak i podjazd a zamontowane prze zemnie automaty do bram, będą służyć Państwu wiele lat.

 

                                                                                                    Antoni Klatkiewicz

Certyfikaty

Dane kontaktowe

Zakład Ślusarski Antoni Klatkiewicz

ul. Podgórna 38

62-030 Luboń

tel. +48604186866

tel/faks +48618105205

e-mail: zsak.pl@gmail.com

 

Wyznacz trasę dojazdu ....

Copyright © 2014. Antoni Klatkiewicz  Rights Reserved.